Sun Life sa zamerala na zákaznícky servis

Publikované 3. 7. 2017

Popredná spoločnosť v oblasti poskytovania finančných služieb, Sun Life, hľadala team-buildingovú aktivitu, ktorá by zvýraznila služby zákazníkom. Bola vybraná team-buildingová aktivita od Catalyst, Bridging the Divide, kde sú tímy dodávateľmi a zákazníkmi súčasne. Aby bola komplexnosť programu zvýšená, tímy mohli počas návrhu a stavby obrovského vysunutého kruhového mosta komunikovať so svojimi zákazníkmi iba cez konferenčný hovor a e-mail.

Čo sa v daný deň stalo?

Tímy dostali pridelenú konkrétnu časť mosta. Tiež dostali návody, materiály a nástroje potrebné na ich stavbu. Rôzne úlohy a zdroje boli rýchlo rozdelené tak, aby sa zabezpečilo, že je stavebný plán jasne definovaný.

Tímy komunikovali svoje plány a spolupracovali na stavbe súvisiacich častí mosta tak, aby zabezpečili, že všetky strany sedia - nie práve ľahká úloha, pretože most bol naschvál navrhnutý so zákrutami a prevýšeniami! Tímy plne využili konferenčný hovor a e-mail ako komunikačné nástroje na výmenu dát a objasnenie a verifikáciu informácií.

Ako sa blížil termín odovzdania, tímy sa ponáhľali overiť posledné detaily a pridali záverečné maličkosti na svoju časť mosta. V čase doručenia tímy priniesli dokončené časti svojmu "zákazníkovi", ktorý overil, že boli postavené podľa plánu. Vzrušenie nastalo, keď dali svoj spoločný most dohromady a dobre sa zasmiali, keď niektoré z častí vyšli inak, než si predstavovali.

Záver

Po krátkom debrífingu na zdieľanie skúseností a kľúčových poznatkov z popoludňajších aktivít, sa tímy vrátili do miestnosti, aby otestovali štruktúru mosta. CEO v Sun Life sa zhostil diaľkového ovládania auta. Za povzbudzovanie delegátov toto auto úspešne prešlo celým mostom, čo zanechalo úsmev na tvári u všetkých účastníkov.

Táto aktivita podporila potrebu mať "Can-do" prístup ku klientom, ako aj objasňovať a overovať pravidelne tak, aby splnili ich špecifické požiadavky. Celý event ukázal, čo môže byť dosiahnuté vďaka spolupráci v ústrety spoločnému cieľu, a delegáti si zapózovali na skupinovej fotke s ich nádherným kruhovým mostom.

Príbehy klientov

Všetky prípadové štúdie