Flat Out pre charitu

Publikované 31. 7. 2014

Nemožná výzva?

S pretekárskym autom Bridgestone F1 zaparkovaním v škole, slúžiacim na dodatočnú inšpiráciu, tímy pracovali na vytvorení vlastných verzii Flat Out F1 z kartónu, a to v súlade s našimi vlastnými 'plánmi na úspech'.

Zdôrazňujúc dôležitosť tímovej práce mal každý účastník prospešnú úlohu, či chceli postaviť, navrhnúť, zdobiť alebo posúvať auto, a tak sa študenti naučili rozpoznať hodnotu príspevku každého člena tímu.

Testujúc ich zručností v oblasti odhodlania, rozdeľovania zdrojov a kontroly kvality sa 160 študentov rozhodlo vybudovať pretekárske vozidlo Formuly 1, ktoré by mohlo vyhrať Repton Grand Prix. Kompletne aj s výzvami v pit-stopoch, bola atmosféra v čase pretekov skutočne napätá.

Získať sponzorov!

Pred začiatkom pretekov boli študenti poverení získavaním firemných sponzorov a darov pre nimi nominované charity. Medzi prispievateľov patrili Bridgestone, MBC Group, Du, Mars, House of Portier Racing, Homemakers UAE a Pet's Delight.

Študenti získali neuveriteľných Dh30,000 pre ich príjemcov, zahrňajúc Make A Wish Foundation UAE, Quicken Trust, K9 Friends, Music for Hope a Annos Africa, Cancer Research a Manila Charity.

Aká bola atmosféra po tom, čo študenti zistili, že budú stavať ich vlastné provizórne F1 autá?

Študenti už dopredu poznali tento koncept, pretože boli zodpovední za predaj reklamných priestorov na vozidlách F1 a sponzorstve tímu pre ich charity. Avšak neuvedomili si veľkosť úlohy. Keď sme predstavili tento event so 17 tímami, ktoré túžili začať, bolo tam veľa nervóznej energie sprevádzajúcej uvedomenie si, že to bude náročná výzva.

Čo sa študenti naučili?

Po prvé, silu presvedčenia: študenti museli tvrdo pracovať na presvedčení sponzorov, aby podporili ich charity. Po druhé, kritický prvok využitia všetkých zdrojov a energie tímu. Všetci boli zaneprázdnení po dobu troch hodín, aby sa ubezpečili, že vozidlá F1 sú pripravené na preteky, a zároveň museli zabezpečiť kvalitu a dodržať prísne termíny. Nakoniec, dôležitosť plánovania taktiky pre závod. Víťazný tím dobre využil tréningový čas a nacvičil si základy, niektoré z ostatných tímov to nechali na náhodu.

Ako vlastne vyzeral proces stavania áut?

Tímy dostali osem plánov s časťami Flat Out Cars. Museli ich preniesť na veľkú kartu s piatimi vrstvami, aby sa ubezpečili, že všetky merania boli presné a potom tieto diely vyrezali. Tieto boli postavené v sérii podrobných krokov. Potom museli zdobiť a značkovať svoje auto. Vyžadovalo si to disciplínu a odhodlanie a študenti boli veľmi usilovní a brali tieto činnosti vážne, ale aj sa pri tom zabavili.

Prečo je teambuilding dôležitý v tak diverzifikovanej krajine ako je UAE?

Teambuilding pomáha zlepšovať komunikáciu, preklenúť kultúrne bariéry a vytvárať spoločné ciele. V súčasnej podnikateľskej klíme je kľúčové získať maximum od zamestnancov v spoločnostiach a efektívne teambuildingové programy sú jedným zo spôsobov, ako zvýšiť výkonnosť ľudí. Pre budúcich lídrov v škole Repton to bola lekcia, ako dosiahnúť to, čo vyzerá nemožné, pokiaľ všetci tvrdo spolupracujú!

Príbehy klientov

Všetky prípadové štúdie