Svetovo prvá 24 hodinová honba za pokladom

Publikované 13. 12. 2016 autorom Esther Daniel

Partneri Catalyst Global – najväčšej medzinárodnej siete teambuildingových špecialistov – vytvorili svetovo prvú 24 hodinovú firemnú honbu za pokladom, kedy sa minulý týždeň stretli, aby dali naspäť komunite prostredníctvom ich Corporate Social Responsibility (CSR) eventu Go Give. Go Give bola vyvinutá spoločnosťou Catalyst Global ako teambuildingové riešenie, ktoré pomáha maximalizovať radosť zo spoločného dávania.

"Využitie konceptu darovania v rámci konzistentného, úprimného CSR programu je win-win riešenie." povedala Esther Daniel, vedúca marketingu spoločnosti Catalyst Global. "Výhody prekračujú radosť z darovania, keď sa zamestnanci podieľajú na organizovanom programe darcovstva, je to zvyčajne aj proces vzdelávania a angažovanosti ako skupina."

Podujatie začalo o 6 ráno, 12. decembra v Aucklande na Novom Zélande a skončilo sa o 24 hodín neskôr na Mount Manganui na Novom Zélande. Nasledujúc východ slnka po celom svete, 52 tímov v 40 krajinách uvítalo ráno s úžasnou honbou za pokladom, kedy pretekali proti času a navzájom, aby dokončili čo najviac kontrolných bodov a výziev. Tieto aktivity zahŕňali fotografické výzvy, otázky, videohovory a iné. Každá výzva bola spojená s určitými projektmi B1G1, čo umožnilo tímom vybrať si projekt, ktorému chcú pomôcť po dokončení každej aktivity.

Celkovo udalosť vytvorila 152 013 dopadov na podporu rôznych iniciatív v krajinách ako Thajsko, Bangladéš, Malajzia, India, Moldavsko, Nepál, Malawi, Keňa a Peru, ktoré pracujú na poskytovaní výživy, liekov a vzdelávania ohrozeným skupinám, sadia stromy, poskytujú šijacie stroje pre ženy, sliepky pre rodiny a zavlažovacie systémy pre dediny a viac. Ocenenia boli udelené v troch kategóriách, pričom Írsko bolo vymenované za celkový víťazný tím, India ako víťazný partner a Dubaj ako najsilnejší ručiteľ - všetci z nich darovali svoje výhry späť na projekty B1G1.

Ďalej sa všetky zúčastnené tímy dostali do losovania o miesto pre jedného zo svojich zamestnancov, aby sa zúčastnili na nadchádzajúcej študijnej ceste B1G1 v Kambodži. Tím víťazom bol Team Up Events, Nový Zéland. Team Up Events NZ oznámili, že v Januári bude manažérka predaja, Joanna Hall, reprezentovať svoj tím a Catalyst Global v Kambodži. Je to vhodná cena pre niekoho, kto sa špecializoval na univerzite v ázijských štúdiách so zameraním najmä na juhovýchodnú Áziu a Kambodžu.

“ Som nadšená a hrdá na to, že som veľvyslancom siete Catalyst Team Building na tejto ceste. Ďakujem spoločnosti Catalyst Global za túto príležitosť," povedala Hall a dodala: "šanca na zmenu a videnie účinkov nášho úsilia v mene siete Catalyst Global bude veľmi obohacujúca! "

Okrem toho, že spoločnosť Global Catalyst dala naspäť globálnej komunite, Go Give event tiež prinieslo partnerov siete Catalyst Global ešte bližšie, čím sa svetoví špičkoví odborníci v oblasti teambuildingu stávajú silnejšími než kedykoľvek predtým.

Všetky prípadové štúdie