Zábavná Robot Revolution s futbalovou tematikou

Publikované 29. 11. 2018

EY Asia-Pacific hľadala úplne nový a vzrušujúci team-buildingový zážitok. Aktivita by sa uskutočnila ako súčasť ich dvojdňových stretnutí, ktoré sa budú konať v hoteli W v Bangkoku pre tím 50 vedúcich delegátov. Témou podujatia bolo "Ako byť SKVELÝ budovateľ pre BUDÚCNOSŤ!" Team-buildingová aktivita technologického tímu Robot Revolution, v ktorej tímy zostavujú roboty a pretekárske dráhy a potom súťažia v záverečnej tímovej výzve, bola vybraná pre tento deň.

Kľúčové ciele

  • Budovanie dôvery
  • Hlbšie vzťahy
  • Zlepšená komunikácia
  • Dívanie sa dopredu


robot team building with EY


V daný deň

Po dvoch dňoch plných schôdzok sa delegáti EY po obede vrátili do zasadacej miestnosti hotela W v Bangkoku. Tu objavili stanicu pre budovanie robotov a kreatívne materiály pre budovanie kurzov rozložené na svojich stoloch. Stručná kontextualizácia sveta robotiky a ich úloha "SKVELÝCH budovateľov BUDÚCNOSTI" určila scénu. Tímy sa potom prihlásili k stavbe robotov a budovaniu skúšobného kurzu. Dvaja až traja členovia tímu zostavili každého robota podľa podrobných grafických pokynov na dodanom iPade. Po dokončení použili iPad k programovaniu a ovládaniu robota.

Jeden po druhom, tímy dostali prístup do arény, aby si prezreli konečnú závodnú dráhu. Museli si ju zapamätať a zopakovať. S týmto kurzom replík, prevádzkovali skúšobné jazdy okolo pretekárskej dráhy. Zásadné bolo efektívne plánovanie, krištáľovo jasná komunikácia a zameranie na detaily. Tímy pretekali so svojimi robotmi okolo pretekárskej dráhy.

Akonáhle bol závod kompletný, tímy ozdobili svojich robotov jednoduchým dekoratívnym prvkom vo farbách EY. Rovnako ako futbalový dres označovali tím každého robota. Potom sa zhromaždili v aréne, aby si zahrali robotický futbal.

robot team building with EY

Výsledok

Robot Revolution bol veľký úspech. Aktivita s jasným cieľom, avšak v uvoľnenej atmosfére, povzbudila účastníkov k rozvoju ich komunikačných zručností. Vďaka zábavnej zdieľanej skúsenosti umožnila skupine rozvíjať hlbšie vzťahy a budovať dôveru.

Príbehy klientov

Všetky prípadové štúdie