Postarajte sa o úspech vašej koncoročnej párty

Publikované 15. 10. 2022 autorom Esther Daniel

Vianočné oslavy by mali byť fantastickým časom zábavy a osláv pre všetkých zamestnancov. Môžu však spôsobiť záťaž pre odborníkov z ľudských zdrojov. Viac ako 78% majiteľov firiem priznalo, že sa stretli s problémami, ktoré sa objavujú počas Vianoc. Je nevyhnutné podniknúť dôkladné kroky, aby ste sa týmto problémom vyhli. Vziať do úvahy rozmanitosť zamestnancov a snaha dosiahnuť rovnováhu medzi začlenením a zároveň zabezpečiť, aby ľudia vedeli, že nie je povinné zúčastniť sa, je dôležitá a veľmi tenká línia. Nezabudnite, že nie každý má rád oslavy či oslavuje Vianoce!

Jasné pravidlá správania & oblečenia

Je dôležité ponúkať jasné smernice o vhodnom správaní a oblečení. Opäť platí, že je potrebné dosiahnuť rovnováhu medzi tým, hrať sa na políciu a zároveň vytvárať primerané, bezpečné a inkluzívne prostredie pre všetkých. Ak poskytnete alkoholické nápoje, zamyslite sa nad dôsledkami, a nechajte pracovníkov baru byť v strehu, či si niektorí zamestnanci nedpriali priveľa a neposkytnite im všetko zdarma po celú noc. Pamätajte si, že je to vianočná oslava v kancelárii, nie prehliadka baru! A pamätajte, že tam budú zamestnanci, ktorí nekonzumujú alkohol z osobných alebo náboženských dôvodov. Zvážte pridanie zmysluplnej aktivity, ktorá štrukturuje event a má pridaný bonus toho, že si účastníci uvedomia primerané správanie prirodzeným a menej autoritatívnym spôsobom.

Networking & budovanie vzťahov

Nárastom vzdialených tímov a práce z domu, sú v takýchto podnikoch Vianoce kľúčovým obdobím roka, kedy sa ľudia môžu stretnúť tvárou v tvár. Hľadajte spôsoby, ako budovať vzťahy a posilňovať existujúce putá. Pamätná oslava na konci roka môže byť životne dôležitá pre zachovanie kľúčových zamestnancov. Je tiež ideálnou príležitosťou na posilnenie kľúčových hodnôt alebo urýchlenie networkingu tým, že sa začlení strategicky naplánovaná teambuildingová aktivita.

Výsledky, časový rámec a miesto konania

Výber správnej aktivity na základe starostlivo predvídaných výsledkov je nevyhnutný pre plné zapojenie a pozitívny výsledok. Či už hľadáte nápad pre vianočnú oslavu na prelomenie ľadov, stimuláciu rozhovorov alebo naštartovanie osláv, existuje veľa možností. Ak budete dôsledne pracovať s poskytovateľom teambuildingu, oni budú poznať vašu skupinu a porozumejú celkovej vízii a kultúre vašej spoločnosti, čím sa proces uľahčí. Definovanie polohy, počtu a demografických parametrov účastníkov je tiež dôležité. Mnoho spoločností sa rozhodne dostať sa vonku na čerstvý vzduch pri honbe za pokladom so slávnostným tematikou, pomocou GPS aplikácie ako Go Team. Indoorové tímové kvízy na tabletoch ako Push It! a Quickfire okorenia vianočné oslavy a rýchlo a bez námahy získajú ľudí, ktorí sa zabávajú a navzájom oceňujú ich rozmanité zručnosti. Bez ohľadu na to, či sú vo vnútri alebo vonku, tieto programy založené na aplikáciách sú účinné pri preklenutí generačných rozdielov a môžu byť ľahko prispôsobené tak, aby vyhovovali príležitosti, a tiež jemne posilnili hodnoty spoločnosti.

Dávanie naspäť

Vzhľadom na skutočného ducha darovania počas vianočných sviatkov, dochádza k rastúcemu trendu smerom k aktivitám v oblasti CSR a dobročinnosti, kde kolegovia môžu mať priamy vplyv na svoju miestnu komunitu a "dať naspäť" iným, menej zvýhodneným skupinám. Výskum ukazuje, že zamestnanci oceňujú tieto typy iniciatív a sú ochotnejší zapojiť sa do teambuildingovej aktivity, ktorá nakoniec podporí dôležité veci. Existuje veľa takýchto programov, z ktorých si môžete vybrať, vrátane stavania bicyklov a vytvárania hračiek pre znevýhodnené deti, minigolfových kurzov vyrobených z balených potravín, ktoré nakoniec idú na miestnu charitu, programy na výsadbu stromov a iné. Spoločnosť Catalyst Global spolupracuje s iniciatívou globálneho dávania B1G1 na vytvorení Go Give. Go Give je zábavná a vplyvná teambuildingová aplikácia, kde sa body premenia na výsledky pre starostlivo vybrané dobročinné účely na celom svete.

Tomu sa hovorí nezabudnuteľné spoločné Vianoce!

Esther Daniel

Vedúca angažovanosti partnerov v Catalyst Global

Zodpovedná za zaistenie organizačnej efektivity skrz stratégie angažovanosti partnerov v sieti Catalyst Global.

Všetky články

Odporúčame vám prečítať