Odvaha

Odvážne tímy sú typické vysokou mierou dôvery, spolupatričnosti a integrity.

courageous teams

Odvážne tímy fungujú v prostredí dôvery, spolupatričnosti a integrity. Majú odvahu pustiť sa do zložitejších projektov a väčších výziev. V konfrontácii tieto tímy držia spolu.

Odvážni pracovníci majú vieru v seba. Skúšajú viac, viac si veria a otvorene diskutujú. Členovia odvážnych tímov sa cíti byť docenený a vážia si ostatných. Jednotlivci, ktorí sa cítia byť dôveryhodní a podporovaní svojim tímom, sa omnoho radšej pohybujú mimo svoju komfortnú zónu a ochotnejšie čelia novým výzvam.

Na rozvoj tímovej odvahy treba čas, priestor a lídra. Ten tu zohráva zásadnú úlohu. Lídri potrebujú mať konštantne pozitívny prístup ku chybám, riskom aj zlyhaniam. Aktívne počúvanie aj neustály záujem o kolegov je ďalším zo stavebných prvkov budovania dôvery. Začnite tým, že vytvoríte prostredie, kde je v poriadku mýliť sa, nevedieť, alebo predpokladať opak, než je štandardom. Vytvorte psychologicky bezpečné prostredie, kde je v poriadku mať iný názor.

Lídri by mali podporovať otvorenú a čestnú komunikáciu zameranú na hľadanie riešení (nie problémov). Podporujte a odmeňujte tých členov tímu, ktorí sa odvážia diskutovať o tom, čo nefunguje. Odvážne tímy robia odvážne rozhodnutia. A tie sú v dnešnej dobe nevyhnutné.

Na to, aby ste mohli rozvíjať odvahu vo vašom tíme potrebujete dôveru. A tú vytvoríte v prostredí, kde sa ľudia môžu spoznať aj po inej, než profesionálnej stránke. V prostredí, kde dochádza k vzájomnému pochopeniu a oceneniu jednotlivých talentov v skupine. Naše aktivity vám v tom pomôžu.

Spojte sa s nami

Pozrite sa na tento výber obľúbených programov.
Nenašli ste to, čo hľadáte?

Spojte sa s nami