Transformačné myslenie

Spojte sa s vaším ja a vaším konaním tak, aby ste vytvorili zmenu a podávali najlepšie výkony.

people playing as an orchestra for the first time in Catalyst team building activity Orchestrate

Transformačné myslenie umožňuje jednotlivcom a tímom vytvárať zmeny, podávať ich najlepší výkon a dosahovať trvalý úspech. Ako tím, transformačné myslenie je založené na spoločnej vízii, zodpovednosti a autentickosti. Väčšina ľudí má zakorenené seba-obmedzujúce systémy viery, ktoré ich nútia snažiť sa robiť viac a mať viac.

Transformačné myslenie v tíme je často odrazom transformačného lídra. Sú to lídri, ktorí prekračujú základné vodcovské úlohy dobrého lídra, ktorým je riadenie, dohľad, organizácia práce a sledovanie výkonnosti. Vytvárajú základ pre úspech s jasne komunikovanou víziou a štruktúrovaným akčným plánom na dosiahnutie cieľov.

Keďže transformačné myslenie je celé o spojení s tým, kým ste, a ako konáte, transformační lídri musia mať osobitý štýl riadenia. Chápu pracovné štýly jednotlivcov vo svojom tíme a priraďujú úlohy, motivujú a pristupujú k chybám individuálnym spôsobom, ktorý vyhovuje jednotlivcovi. Tým pomáhajú členom tímu nájsť to najlepšie, čím môžu byť, a usmerňuje ich to optimalizovať ich výkonnosť.

Transformačný lídri sú úžasnými vzormi, ktoré pôsobia s integritou a vášňou v akcii aj v reči. Prostredníctvom sebavedomého komunikovania vášne a pozitívnosti inšpirujú postoj "my-to-dokážeme". Počúvajú svoj tím vytvárajúc prostredie, v ktorom sa podporuje tvorivé myslenie a inovácia. Pritom podporujú agilné myslenie a odstraňujú zábrany pre zmeny.

Teambuildingové programy môžu byť použité ako dôležitá reflexná metafora procesu dosiahnutia skvelých vecí prostredníctvom transformačného myslenia. Catalyst teambuildingový program Orchestrate, kde sa tímy naučia hrať spolu ako orchester za menej ako 2 hodiny, je jedným z príkladov. Obmedzujúce presvedčenia sú spochybnené a dôvera je postavená na dokončení niečoho mimoriadneho prostredníctvom štruktúrovaného akčného plánu. Navyše, v tomto prípade sila hrania spolu ako jeden celok má svoje vlastné myseľ-meniace transformačné výsledky.

Spojte sa s nami

Pozrite sa na tento výber obľúbených programov.
Nenašli ste to, čo hľadáte?

Spojte sa s nami

Súvisiace Case Studies