Team Building for Hybrid Teams

Spôsob, akým pracujeme, je nová norma. Otvorili sa nám nové možnosti práce z domu a na diaľku. Vytvárame nové tímy, ktoré majú inú štruktúru a pravidlá - hybridné tímy. Hybridný tím je taký, ktorý má časť členov pracujúcich z domu a časť členov pracujúcich z jedného, alebo viacerých miest, či krajín.

Teambuildingové programy pre hybridné tímy sme navrhli tak, aby podporili ľudí pracujúcich z domu aj z kancelárie. Dôležité je dbať na to, aby obidve skupiny mali z programu rovnako hodnotný zážitok. Zároveň je dôležité, aby si zamestnanci uvedomili, že každá forma práce má svoje výhody a tie je potrebné využívať. Takto si dokážu v simulovanom a psychologicky bezpečnom prostredí trénovať rôzne situácie, v ktorých sa hybridné tímy nachádzajú. Brainstorming, riešenie nových výziev, rozhodovanie, myslenie inak, alebo rozvíjanie pozitívnych pracovných vzťahov. To všetko si môžetev našich programoch pre hybridné tímy zlepšiť.

Hybridné tímy sa líšia vo flexibilite. Niektorí zamestnanci majú plnú voľnosť a zodpovednosť za riadenie svojej práce, iní menej. Vidíme stále častejšie, že si zamestnanci delia svoj pracovný čas medzi prácu z domu a z kancelárie. Na to, aby boli hybridné tímy funkčné a efektívne, potrebujú lídrov novej generácie. Povedzme si to na rovinu. Viesť ľudí nie je jednoduché, ale viesť ich na diaľku je ešte ťažšie. Hybridné tímy stoja na dôvere, empatii, jasných pravidlách a priamej komunikácii. Pre tieto tímy sú pravidelné online stretnutia kľúčové. Pravidelné komunikovanie pravidiel a cieľov je veľmi dôležité, rovnako ako bonding, ktorý v týchto tímoch pokrivkáva. Predsa len, sme sociálne tvory.

Špeciálne pre hybridné tímy sme vytvorili celú škálu programov, ale môžete využiť aj niektorý z našich Prelamovačov ľadov a Energizérov, ktoré môžete zapojiť a udržať svoj hybridný v dobrej kondícii. Spojte sa s nami, radi sa s vami podelíme o naše skúsenosti.

Hľadáte niečo iné? Pozrite si náš Vyhľadávač team-buildingových eventov

Potrebujete pomoc s rozhodovaním? Poďme nastaviť niečo konkrétne pre váš tím a dosiahnuť tak vaše požadované výsledky.

Spojte sa s nami